ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пораст на бројот на новозаразени, две лица починаа како последица од Ковид

1.560

За нов пораст од заболени со корона вирус информираат службите од Центарот за јавно здравје Прилеп. За денеска, петок, 30-ти октомври во општина Прилеп има 64 нови случаи на коронавирус. Од последици на коронавирусот, починаа две лица на 73 и 78-годишна возраст. Во последните 24 часа 17 лица оздравеле од заразната болест. Со новиот пораст, бројот на активни случаи изнесува 434, од кои 380 се наоѓаат на домашно, а 54 на болничко лекување.Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 724 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1291.Од почетокот на пандемијата до денеска, од коронавирусот починале 57 лица.  

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе