ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пожар во атарот на селото Дабница

449

Попладнево избувна пожар во близина на Маркови Кули.  Пожарот избувнал во атарот на селото Дабница и како што велет очевидци  со голема брзина поради ветрот се прошири по падините на Марковите Кули од страната на селото Дабница. Според информациите од Територијалната противпожарна единица Прилеп опожарена е сува трева.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе