ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Нови 3 корона позитивни, еден оздравен

409

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 од кои најмногу се во Скопје-87, а во , Прилеп 3 новозаразени од корона вирус. Институтот за јавно здравје Скопје регистрирал 230 оздравени лица од кои најмногу во Скопје -126, Куманово-31, а во Прилеп еден.

Починати се 8 лица, шест пациенти од Скопје, еден од Дебар и еден пациент од Тетово.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: