ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Со измама ѝ изнудиле 160 илјади денари

889

Вчера, на 27.07.2021 во ОВР Прилеп, Г.С. (54) од Прилеп пријавила дека била измамена од М.Н. од Битола за сума од 160.000 денари. Според пријавеното, кон крајот на февруари 2021 таа се запознала со М.Н., која и
ветувала завршување на повеќе услуги и работи, за што во неколку наврати и ги дала парите. Како што е
пријавено, никоја од работите не била завршена, по што сфатила дека била измамена. Се преземаат мерки
за расчистување на случајот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе