ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: 6 починати и 56 новозаразени во изминатото деноноќие

530

Ова е последниот Ковид биланс спорeд најновите податоци од Министерството за здравство:

Во изминатите 24 часа се направени 2564 тестирања, а регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19, од кои најмногу во Скопје 426, во Битола 61, а Прилеп се регистрирани нови 56 случаи. Починати се 33 лица, девет пациенти од Скопје,  а шест пациенти од Прилеп (43, 78, 70, 82, 60 и 85г).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрирал 789 оздравени пациенти од кои во Прилеп 56.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе