ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп и Плетвар под снег

613

Прилеп предпладнево го имашеи првиот пообилен снег. Дуваше силен северен ветер, што ќе услови и наглото опаѓање на температурата од 0 до 5 степени цлизусови. Снегот создаде влажни коловози во централното градсо подрачје, а сообрајќајот се одвива со намален интензитет и во услови на влжни улици.

Според метеоролозите ова е очекувано, бидејќи тие најавуваа дека ни доаѓа дождот и снегот. А, фотографии од зимска идила се најдоа на социјалните мрежи.

И, Плетвар попладнево осамн под снег и врнежи од снег

Нема забрана за движење на тешки товарни возила на превојот Плетвар, но сообрајќајот се одвива по значително тешки услови и влажен коловоз.

Се препорачува задолжителна употреба на зимска опрема за лесни моторни возила и автобуси на сите патни правеци. ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе