ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп има 9 активни ковид случаи

859

Заклучно со вторник 27 јули, во општина Прилеп има 9 активни случаи на Ковид-19, според информациите на Центарот за јавно здравје. На домашно лекување се наоѓаат 7 лица, а две лица се хоспитализирани. Нема починати од последици на коронавирус. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.336, а од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 426 лицa.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе