CSS Template

Прилеп: Нема новозаболени од коронавирус, бројот на активни случаи останува 62

197

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а еден пациент оздравел од заразната болест;
Бројот на активни случаи изнесува 62, од кои 43 се наоаѓаат на домашно лекување, а 19 лица се хоспитализирани на Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“;
Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 91 лице.


Vivafarm
Farma Dolneni