ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ристески: Дали директор на ЈП, соработник на градоначалникот, е жирант за кредит за изградба на зградата кај Солидност во Прилеп?

414

Претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп и кандидат за пратеник, Петар
Ристески, во врска со наводните закани од градоначалникот Илија Јованоски дека
против него ќе поднесе тужба за клевета, денеска одговараше на новинарско прашање.
-Јас се радувам доколку Јованоски поднел тужба, бидејќи не знам кој го
советувал, но во една таква постапка ќе треба многу да докаже и многу
одговори да даде и на судот и пред граѓаните, посочи меѓу другото Ристески.
Во продолжение целосната изјава:
https://www.facebook.com/okprilep/videos/274250587228877/

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе