ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРИЛЕП СО ШАНСА ЗА ПОБЕДОНОСНА СЕРИЈА

340

Во борбата за опстанок во машката ракометна Супер лига вечерва се игра важен меч, Прилеп – Радовиш. Домашниот тим на тренерот Горан Кузманоски – Таста има шанса за врзување две победи во серија, по успехот на гости во Струга. Со евентуален триумф се враќаат шансите за второто место во групата од плеј-аутот. На табелата убедливо води Пролет со 14 бода, пред Струга со 10 и меч повеќе, Прилеп има 6, Скопје 4, Радовиш 3. И радовишаните се за респект, бидејќи претходно изненадија со првата победа, дома над Скопје, тим кој вечерва игра со Пролет. Вечерашниот дуел во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп ќе го судат Ѓоко Колевски и Сашо Кркачев, делегат е Русе Наумовски, сите од Скопје.

Мечот Прилеп – Радовиш вечерва од 19 часот може да се гледа на овој линк:

https://www.youtube.com/watch?v=WmE653jrXLs

Извор: www.shampion.mk

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе