ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Водата од неколку локални чешми е неисправна за пиење

185

Водата од мерното место локален водоснабдителен систем Загорани , водоводна мрежа, л.в.с. Веселчани , водоводна мрежа, л.в.с. Плетвар  јавна чешма- водоводна мрежа, Плетвар – крајпатна чешма Че – водоводна мрежа, л.в.с. Беловодица – јавна чешма – водоводна мрежа, населено место Лениште – јавна чешма средсело – водоводна мрежа и водата од мерно место с.Крстец – јавна чешма средсело – водоводна мрежа, не одговара за употреба.

Исто така, водата од л.в.с. Ореовец – јавна чешма сред село – водоводна мрежа  одговара за употреба- известува Општина Прилеп

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе