ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: За една недела 58 нови Ковид случаи, бројот на новозаразени се намалува

649

Во општина Прилеп за периодот од 3 до 9 мај 2021 година, од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, година, имало 58 нови случаи на Ковид-19,  а од последици на коронавирусот починале 6 лица; Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 412; на болничко лекување се наоѓаат 32 лица, од кои 31 се на кислородна поддршка. Во дневната болница се лекуваат 37 пациенти.  

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 8.243, а како последици од коронавирус починалe 411 лицa.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе