ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЕВН Македонија известува за прекини со електричната енергија во прилепско и Крушево

801

На 12 ти мај, среда, екипите на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на одредени локации, се вели во известувањето од ЕВН Македонија. Заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничкиот Енерго Центар (КЕЦ) Прилеп: од 12 до 15 часот дел од корисниците на ул.Благо Целев во Крушево, а од 9 до 11 часот населените места и локациите во прилепско с. Оревоец, с. Плетвар, с. Радобил, с. Тројаци, с. Дрен, с. Ракле,Еко Млин, Репетитори Мобимак, КРИН рудник, Теракота Рудник, Маврово Асфалтна база.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе