ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

сообрајќајка

Прилепчанец загина откако излета од својот мотор

Мотоциклист почина синоќа на регионалниот пат с.Витолиште – Прилеп. Синоќа ( 19.09.2020) околу 19.40 часот на регионален пат с.Витолиште – Прилеп, моторцикл „ктм“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Наумоски (47) од Прилеп,

По сообрајќана несреќа животот го загуби 19 годишно момче од Прилеп

Околу 01,10 часот во близина на бензинска пумпа на влез-излез од Прилеп патничко моторно возило “Хјундаи“ со прилепски регистарски ознаки управувано од А.Ј.(19) од Прилеп изгубило контрола и излетало од коловозот. -По незгодата со возило…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе