ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп доби полицајаци на точак

916

Прилепчани имаат полицајци на велосипед. Деновиве почна со работа велосипедска патрола во ОВР Прилеп. ОВР Прилеп во своето редовно полициско работење ја воведува и велосипедската патрола, составена од униформирани полициски службеници кои ќе извршуваат работни задачи во превентивното полициско работење, но и во делот на одржување на јавниот ред и мир, спречување на вршење кривични дела и прекршоци, како и санкционирање на сторителите.

“Вакви патроли веќе функционираат во повеќе градови и евидентни се позитивните ефекти по нивното воведување’.-информираат од МВР

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе