ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанка со туѓа картичка си плаќала на интернет

697

Битолската полиција поднесе кривична пријава против Н.Б.(25) од Прилеп.

Девојката се сомничи за сторено кривично дело ,,оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Имено,  на 07.03.2021, пријавената противправно прибавила податоци од платежна картичка на В.К., по што во 15 наврати извршила интернет трансакција и нанела штета во износ од 14.808 денари.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: