ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Приведени лицата кои пукале во стражарницата во касарната „Мирче Ацев“

1.224

Синоќа ,(30.05.2020) околу 20.30 часот во Полициската станица Прилеп, било пријавено дека од патничко возило „фолксваген пасат“ со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал Ф.Ј.(33), а сопатникот Д.П.(31), двајцата од Прилеп, било пукано кон стражарницата. која се наоѓа во кругот на касарната „Мирче Ацев“.

Полициски службеници презеле мерки и возилото и лицата биле пронајдени и лишени од слобода. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: