ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРОМОТОРИТЕ НА БОРЕЧКАТА ФЕДЕРАЦИЈА ВО ПОСЕТА НА ПРИЛЕПСКИОТ КЛУБ

660

Деновиве во Прилеп во посета на боречкиот клуб “Седми Мај“- Прилеп беа претставници од боречката федерација на Македонија , промоторите и легенди на борењето во Македонија , Зоран Шоров и Дејан Богданов кој воедно е и потпретседател на федерацијата.

Целта на доаѓањето на претставниците од федерацијата пред се беше да ја проследат формата на репрезентативците Стефан Стојаноски и Барбара Стојкоска како и да ги видат условите во кои работи клубот и каде тренираат членовите на прилепскиот клуб.

Покрај Зоран Шоров како промотор се појавува и Шабан Сајдиу кој веќе го посети и клубот од Кичево а покрај овој регион , боречката федерација на Македонија и нејзините промотори имаат за цел , посета на сите клубови запознавање со условите во кои работат клубовите , што недостасува од страна на опрема и што треба да се направи во иднина а да  можат во нормални услови да се реализираат тренинзите на клубовите.

Како што велат од Седми Мај Прилеп , моментално имаат најслаби услови за да ги реализираат сите активности а редовно од сите генерации седум – осум години наназад вадат борачи кои бележат одлични резултати како на домашна и меѓународна сцена , така и во репрезентативниот дрес.

Автор:Никола Димески

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: