ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Oд полноќ ново зголемување на цената на горивата

220

Од вечерва на полноќ ќе се зголемат цените на горивата – бензините поскапуваат по 1.5 денари а дизелот ќе поскапи 2.5 денари.

Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените на горивата, од вечерва на полноќ малопродажните цени ќе се зголемат во просек за 1.90%.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се зголемуваат за 1.50 денари за литар. Еден литар 95-октански бензин ќе чини 81.50 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 83.50 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото ќе претрпи поголемо зголемување – дизелот ќе поскапи за 2.5 денари за литар и еден литар ќе чини 82.50 денари.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе