ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Распоред за теренска вакцинација од Ковид по населени места

791

Од понеделнк, 12 -ти јули започнува теренска вакцинација против Ковид 19 за жителите во населените места на трите општини : Прилеп,Кривогаштани и Долнени. Вакцинацијата ќе се одвива по редослед утврден од ЈЗУ ОБ „Борка Талески“ Прилеп, со проширена надлежност, од 12 до 17 јули ,во период од 08,оо ч. до 15,оо ч и од 09,оо до 14,оо ч.Редоследот на вакцинација во продолжение:

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе