ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Ковид 19

Распоред за теренска вакцинација од Ковид по населени места

Од понеделнк, 12 -ти јули започнува теренска вакцинација против Ковид 19 за жителите во населените места на трите општини : Прилеп,Кривогаштани и Долнени. Вакцинацијата ќе се одвива по редослед утврден од ЈЗУ ОБ „Борка Талески“ Прилеп, со

Иницијативата #sportistiprotivKorona успешна. Аплауз за спортистите

Спортисти и спортските клубови кои беа дел од иницијативата #sportistiprotivKorona , со кои беа собрани парични средства од спортисти и клубови, за потребте на здравствените институции кои се борат против коронавирустот, и за храна и…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе