ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Рекорд на новозаразени во Македонија, во Прилеп и долненско по 1 нов случај, почина жена од Црнилиште

739

Во изминативе 24 часа откриени се 175 нови случаи на коронавирусот, а пет пациенти починаа, покажуваат податоците на Министерството за здравство. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира и 18 оздравени пациенти. Најголемиот број од новодијагностицираните дури 131 се од Скопје.

Додека пак , од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека денеска во општина Прилеп има еден новозаболен од коронавирус, како и еден во населеното место Црнилиште, општина Долнени. Како последица на коронавирусот, почина 72 годишна жена, жител на Црнилиште, општина Долнени. Од заразната болест оздравеле 4 лица;
Бројот на активни случаи изнесува 23, од кои 18 пациенти се наоаѓаат на домашно, а 5 на болничко лекување;
На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 3 лица позитивни на коронавирус. На 4 лица сомнителни на КОВИД-19 земен им е брис и се чекаат резултати;
Во самоизолација се наоѓаат 54 лица, а заради неносење заштитни маски, вчера на 30 граѓани им биле изречени прекршочни казни.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе