ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп шестти на турнирот во Струга

455

На струшкиот ракометен турнир „Струга 2020“ , на кои учествуваа осум екипи , РК Прилеп го освои шестото место по денешниот пораз од екипата Бутел – Скопје (23-25) . Ракометарите на Прилеп предводен од Кузманоски на овој турнир можеби не покажаа што можат и не беа дел од финалите натпревари, но имаа одличени тест натпрепвари  за да ги согледаат своите квалитети и можности како нови членови во Супер ракометната машка лига во престојната ракометна натпреварувачка сезона.

Се играше израмнето, во финишот Бутел имаше предност 23-19, но Прилеп се доближи до два гола негатива, 23-21, и не успеа до крајот да направи пресврт.

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе