ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

РК Прилеп

Обезбедува ли РК Прилеп опстанок во лигата?!

Со 32-38, (полувреме 12-19 ) екипата на РК Прилеп, денеска во Скопје освои три занчајни бода во натпревар против екипата на Јуниор Кисела Вода. Со ова, РК Прилеп останува на првото, безбедно место во плеј-аут зоната, што значи дека е еден

РК Прилеп шестти на турнирот во Струга

На струшкиот ракометен турнир „Струга 2020“ , на кои учествуваа осум екипи , РК Прилеп го освои шестото место по денешниот пораз од екипата Бутел - Скопје (23-25) . Ракометарите на Прилеп предводен од Кузманоски на овој турнир можеби не…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе