ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Снег паѓа во Крушево и се расчистува за безбеден пристап во центарот на градот

332

Крушево работи на расчистување на улиците за овозможување на безбедно движење на возилото и пешаците. Снежите врнежи продолжуваат и денес, па ЈП „Комуна“ Крушево работи на расчистување на улиците и овозможување на безбедно движење.

Со ровокопач се расчистуваат поголемите улици во град Крушево, а во центарот на градот, се чистат скалите кои водат од градскиот плоштад „Никола Мартиновски“ до градскиот парк.

„Продолжуваме и денес со работа затоа што снегот врне од утрово. Улиците се проодни и тековно се чистат, а се оспособува пристапот во центарот на градот. Сите пријави и информации граѓаните да ги доставуваат до нас.“, изјави ВД директорката на ЈП „ Комуна“ Крушево Станка Ефремова Трајкоска

Моментно во Крушево има наврматно 37 см снег, информира УХМР

И во следните денови се  очекува променливо облачно и посвежо време. Повеќе сончеви периодиметеролозите најауваа за во четврток.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: