ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Снег паѓа во Крушево и се расчистува за безбеден пристап во центарот на градот

233

Крушево работи на расчистување на улиците за овозможување на безбедно движење на возилото и пешаците. Снежите врнежи продолжуваат и денес, па ЈП „Комуна“ Крушево работи на расчистување на улиците и овозможување на безбедно движење.

Со ровокопач се расчистуваат поголемите улици во град Крушево, а во центарот на градот, се чистат скалите кои водат од градскиот плоштад „Никола Мартиновски“ до градскиот парк.

„Продолжуваме и денес со работа затоа што снегот врне од утрово. Улиците се проодни и тековно се чистат, а се оспособува пристапот во центарот на градот. Сите пријави и информации граѓаните да ги доставуваат до нас.“, изјави ВД директорката на ЈП „ Комуна“ Крушево Станка Ефремова Трајкоска

Моментно во Крушево има наврматно 37 см снег, информира УХМР

И во следните денови се  очекува променливо облачно и посвежо време. Повеќе сончеви периодиметеролозите најауваа за во четврток.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе