ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се реконструира главната сообрајќаница во Крушево

838

Започна реконструкцијата на главната сообрајќаница во Крушево, позната како главна транзитна улица. Нови асфалт ќе се поставува од спомен куќата на Тоше Проевски до влезот на Крушево. Неодамана градоначалникот на Крушево, Томе Христоски, на својот фејсбук профил ги праша граѓаните “дали само да се санираат ударните дупки на оваа главна транзитна сообрајќаницаили таа целосно да се реконструира„. Се чини дека повеќето од граѓаните посакаа оваа улица комплетно да се реконстуира, па деновиве започна нејзината реконстуркцијата.

https://www.facebook.com/tome.hristoski/videos/10224809078555524

Воедно Крушево започнав со уредувањето и на патиштата до скијачките терени. Деновиве започна и поставување на гребен асфалт на обиколницата која води од чешма на АРМ до скијачките терени.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе