ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се судри трактор и цитроен-тројца повредени

867

Четири лица, од кои еден потешко, се повредени во сообраќајната несреќа што се случила синоќа на локалниот пат с.Тополчани-с.Ерековци, прилепско, меѓу патничко возило марка „цитроен“ со прилепски регистарски ознаки,  управувано од М.Р.(52) од с.Канатларци и трактор „солис“, управуван од Е.Р.(43) од с.Канатларци.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Б.Ш.(56) од Прилеп, сопатник во патничкото возило, констатирани во Градска болница Прилеп. Со телесни повреди, констатирани во Градска болница Прилеп, се здобиле возачот М.Р. и сопатниците во патничкото возило Д.А.(40) и И.К.(36), двајцата од Прилеп.

Увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе