ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Шеќеринска, Сугарески, шефот на Централниот кризен штаб, Османи денеска во посeта на Прилеп

735

Денеска , во работна посета на Прилепе заменик претседателот на Владата и министер за одбрана, Радмила Шекеринска .Таа ќе ја посети касарната „Мирче Ацев и ќе оствари средба со командирот на касарната , а најавено е и нејзино обрајќање пред војниците и офицерите во прилепската касарнатa

Воедно, денеска ќе одржи средба и  Општинскиот штаб за управување со кризи-Прилеп,после новонастанатата ситуација во Прилеп со рапидниот пораст на заразени од коронавирусот. На него, ќе присуствуваат и заменик претседателот на Владата и министер за одбрана, Радмила Шекеринска, заменик на претседателот на Владата задолжен за европски прашања и шеф на Централниот кризен штаб, Бујар Османи и министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески.

Причината за оваа посета,наверјоатно, е координација за рапидниот пораст на  инфрицирани лица од коранавриусот во Прилеп и преземање на мерки за спречување на ширењето на вириусот во градот под Марковите кули.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе