ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Поставени налепници за одржување на растојание, a Армијата се вклучува во создавање на редот

930

Од денеска ќе бидат вклучени и претставници на Армијата на Република Македонија, во обезбедување на редот пред банките и маркетите, како последица од непочитувањето на апелот за држење на растојание и  се создаваањето на  гружви пред експозитурите на банките и маркетите.

Во ова насока Општина Прилеп денеска постави и налепници каде треба да се стои, за одржување на препорачаното растојание меѓу граѓаните од минимум два метра, со цел  ефикасно спроведување на мерките на Владата, Министерството за здравство и Општинскиот кризен штаб,  за  заштита на здравјето на граѓаните.

Прилеп, по Скопје и Куманово, постана третиот град во државата ,со најмногу регистирни лица инфицирани од коронавирусот , што ја загрижи општината и граѓаните на Прилеп.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе