ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Стружанка е новиот женски кадедски шамипон

833

На завршниот ракометен турнир на Ф4  за кадетки, кои се одржа во Прилеп, во организација на ЖРК Деспина, финалисти беа домашниот состав ЖРК Деспина и Стружанка. Во изедначена борба и многу неизвесност во финалето трофејот на турнирот Ф4 за кадетки и покрај домшнот терен, сепак го освои тимот на Стружанка. Први на терен од 17:30 часот излегоат тимовите на Вардар и Металург во битка за 3 -то место. Вардарки со 24:17 беа поуспешни од Металург, а потоа од 19:30 часот се сренаа составите на Стружанка и Деспина каде доминираше Стружанка и стана новиот шампион. Најдобриот игрч беше од редовтите на Стрѕжанка, а како најдобар голман беше прогласен голманот на ЖРК Деспина.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе