ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Средства има за изградба на патот Борино – Житоше

684

Финансирањето на проектот доаѓа на предлог на Министерството за локална самоуправа, на претходна апликација на општина Долнени, а истиот ќе го реализира и општина Крушево во соработка со општина Долнени и Центарот за развој на пелагонискиот плански регион.

Средства за финансирање на проекти ,за развој на планските региони за 2019 година се со вкупен износ од 288.746.849,00 денари. Проектот за патот Борино – Житоше ќе биде имплементиран со асистенција на Центарот за развој на Пелагониско планскиот регион, по иницијатива на Министерството за локална самоуправа.

Градоначалникот  на Крушево потенцира дека заеднички интерес на двете општини, на  Општина Крушево и Општина Дплнени, е да се решаваат проблемите со кои се соочуваат граѓаните од двете соседни општини.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе