ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Субвенции за инвертер клими и велосипеди

3.310

Советниците на Советотот на општина Прилеп денеска расправале по предлог-правилник за користење на финансиски средства од буџетот на Општина Прилеп за субвенционирање односно, надоместување на дел од трошоците на граѓаните на подрачјето на Општина Прилеп,  за купување велосипеди за 2021 год. и грејни тела со инвертер, заради здрава животна средина, како и за определување на максимален износ за доделување на поединечна субвенција ,надомест на дел од трошоци на граѓани.

Советниците, преку онлајн, расправале и за кварталениот извештај за извршување на Буџетот на Општина Прилеп за четвртот квартал од 2020 година, за годишна сметка на Буџетот на Општина Прилеп за 2020 година, како и за годишениот извештај на Општина Прилеп за 2020 година. Воедно ,според дневен ред на седницата на Советот, се зборувало и за финансиските извештаји и работењето на институциите кои се под ингеренции на локалната самоуправа: јавните комунални претпријатија, основните и средните училишта, градската библиотека, домот за стари лица..

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе