ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

Општина Прилеп

Субвенции за инвертер клими и велосипеди

Советниците на Советотот на општина Прилеп денеска расправале по предлог-правилник за користење на финансиски средства од буџетот на Општина Прилеп за субвенционирање односно, надоместување на дел од трошоците на граѓаните на подрачјето на

Миле Талевски избран за Претседател на Советот на Општина Прилеп

Во присуство на ново избраните и предходни советници, претставници од Регионалната стопанска комора-Прилеп, бизнис секторот, раководители на јавни установи, преставници на ДНУ-Прилеп, од боречката организација, граѓани..…

Граѓански парламент – ново советодавно тело во Општина Прилеп

Формирање на „Граѓански парламент“ најави новиот градоначалник на Општина Прилеп, Илија Јованоски, веднаш по преземањето на функцијата од својот претходник Марјан Ристески. Во новото советодавно тело ќе учествуваат сите заинтересирани…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе