ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Талески : Секој фудбалер сонува да настапува на една голема завршница (ВИДЕО + ФОТО )

539

Прилепскиот голман кој успешно настапува на македонската фудбалска сцена , Давор Талески со пофални зборови за се она што го направија македонските фудбалери на овој европски шампионат. Тој вели дека сонот на секој фудбалер е да настапува на една голема завршница , па така и тој посакува, додека трае неговата фудбалска кариера да биде дел од едно такво натпреварување. Талески поседува и меѓународно искуство бранејќи за клубови од Финска и Грција , но за време на неговото гостување во нашата програма во живо , вели дека чуствува дека сега е моментот повторно да брани во поквалитетен европски клуб иако успешно минатата сезона го носеше дресот на битолски Пелистер.

Талески во разговорот со спортскиот новинар Зоран Игески не заборави и на својот матичен клуб Победа за кој како што вели секогаш е гордост да се следи Победа и нејзините резултати , без разлика на тоа каде и во која играат нејзините фудбалери. За ова но и за тоа како играат големите репрезентации на европското фудбалско првенство , за неговата фудбалска кариера погледнете во видеото подолу.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе