ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За два дена, под дејство на алкохол и без возачка „фатени“ 41 возач

574

За два дена ,од 18 до 20 јуни 2021 г. при сообрајќања контрола на подрачјето на СВР Битола, сообрајќањата полиција констатирала дека 134 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 41 возач управувале возило без возачка дозвола, а 15 возила биле со измината регистрација, додека осум возачи возеле автомобил и разговарале на мобилен телефон. Полицијата изречекла и 41 мерка за возачи кои управувале возило под дејство на алкохол и тие биле исклучени од сообраќај. За сите неправилности на возачите при управување со моторни возила , издадени се соодветни поднесоци, информираат од СВР Битола

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе