ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тамара го откажа настапот на Пивофест

933

Дали на Тамара и’ делуваше јавното мислење, па го откажа настапот на Пивофест, како и настапот во Охрид? Огромното незадоволство изразено на социјалните мрежи по се изгледа влијаеше на нејзината одлука. Таа на својот твитер и фејсбук профил штотуку објави дека не доаѓа на овие две манифестации, иако претходно беше најавено нејзиното учество.

Радио Пела како единствено рурално радио во Македонија, веднаш по нејзиниот настап по повод 4 јули Денот на независноста на САД, објави дека ненамерно ги избриша сите нејзини песни и настапи, и поради тоа им се извини на нејзините фанови.

Откажувањето на настапот на Тамара во Прилеп е дополнителна главоболка за организаторите две недели пред Пивофестот. Воедно своето учество го откажаа и членовите на групата Нови фосили кои требаше да настапат во недела на 21.07, наместо нив ќе пее Даниела Мартиновиќ, напишаа органиторите на официјалната фејсбук фан страна.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе