ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Трагедија во пожар во прилепско Браилово

1.360

Триесет и осумгодишен маж загина во пожар кој избил во неговата куќа.
Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 12 часот во село Браилово, прилепско, кога настанал пожар во куќа сопственост на Ј.Т.(38), при што тој починал на самото место.
Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Пожарот бил изгаснат, а причините се утврдуваат.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: