ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Триумф на прилепчани

925

Очекувано, РК Прилеп денеска, на домашен терен, триумфираше над РК Астрарион од Струмица со високи 34:22. Натпреварот, за избраниците на тренерот Горан Кузманоска, беше како тренинг- натпревар, бидејќи во ниту еден момент не беше загрозена победата на домаќините. Прилепските ракометари до крајот ги очекува уште два натпревари и голема веројатност да останат во суперлигашкото друштво кое в година ке има помал број на екипи.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе