ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ученици од Прилеп на екскурзија се превезувале со технички неисправен автобус

1.540

Полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај Тетово, запреле автобус со прилепски регистарски ознаки кој превезувал ученици од Прилеп на екскурзија на Попова Шапка.  Тоа  се слуило вчера, околу 14:30 часот , на улица „Маршал Тито“ во Тетово.

Кај автобусот,констатирани се технички неисправности, по што бил исклучен од сообраќај и  веднаш бил испратен на технички преглед .

Поради ова против возачот на автобусот, правното и  одговорно лице, ќе следуваат соодветни поднесоци, додека автобусот ќе биде надвор од функција до отстранување на техничките недостатоци, соопштиуваат од СВР Тетово.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе