ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Внимавајте на Плетвар, а и во Прилеп, оти првиот снег пак не’ изненади?!

2.081

На планискиот превој Плетвар, од вечерва, од 18:40 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки моторни возила и автобуси  кои немаат зимска опрема, соопшти АМСМ. Сообраќајот за останатите возила се одвива на отежнато, бидејќи патот не е расчистен, а снежните врнежи се проследени и со ветер. Ова се реакциите на граѓаните на социјалните мрежи:

 

https://www.facebook.com/rubin.petreski/videos/450027613283475

Но, состојбата и во градот не е подобра. Неисчистени улици, небезбедни тротоари, како Прилеп да се наоѓа во Сибир. До наутро состојбата нема да биде ништо подобра бидејќи се најавуваат врнежите од снег постепено да се намалуваат, а ниските температури ќе предизвикаат дополнителни грижи и за пешаците и за возачите.

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе