ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Уште еден возрасен прилепчанец (66 г.)почина од КОВИД 19. Регистриани 10 нови

3.683

Почина маж на 66 годишна возраст, на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје .Тоа е трет смртен случај , како последица на коронавирусот во општина Прилеп

Регистрирани се 10 нови случаи на лица заболени од КОВИД-19, со што вкупниот број на инфицирани лица во општина Прилеп изнесува 85;

Во самоизолација се наоѓаат 373 лица, во изминатите 24 часа сите ја почитувале оваа мерка;

Хоспитализирани се вкупно 15 лица ,на Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ . Од нив, 12 се позитивни на коронавирус, од кои две лица се со потешка клиничка слика и со кислородна поддршка. Тројца пациенти се сомнителни на коронавирус, земен им е брис и се чекаат резултати. Сите тројца се со средна клиничка слика.

Во текот на изминатото деноноќие, едно лице не го почитувало полицискиот час, заради што ќе му биде поднесена соодветна пријава.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: