ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре без струја, фирми и села

1.002

Утре, (23.03.2021) од 08.30 до 10.00 часот, ќе има прекин со снабдувањето ел. Енергија на во фирмата Ролоспас, с. Ново Лагово, с. Старо Лагово,  ИНАКО ДОО, Комплекс МЕТАЛЕЦ и дел од с.Црнилиште, во времето од 09.30 до 15.30 часот. ЕВН Македонија КЕЦ Прилеп известува дека прекините ќе бидат поради инвестициони зафатите заради реализација на подобрувањето на квалитетот со електрична енергија.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе