ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

струја

Кој утре ќе нема струја во Прилеп и прилепско?!

Утре, (02.06 2021 г) од 09.оо до 16 ,30 часот, селата: Славеј, Големо Коњари, Врбјани, како и фирмите Везе Шари и Кривогаштани Промет ќе немаат ел.енергија. Од 8,30 до 10,30 без ел.енергија ќе останат и с. Волково, с. Чумово, с.

Утре без струја неколку улици

Утре (петок, 21 мај) , од 09,оо ч до 16,оо ч, без ел.енергија ќе останат улиците:  ул.Војводинска, ул.Глигор Прличев, ул.Стеван, ул.Стеван Ѓорѓиоски, Трговски центар , дуќани, на ул.Ладо Лапецот. Екипите на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ќе работат

Утре без струја, фирми и села

Утре, (23.03.2021) од 08.30 до 10.00 часот, ќе има прекин со снабдувањето ел. Енергија на во фирмата Ролоспас, с. Ново Лагово, с. Старо Лагово,  ИНАКО ДОО, Комплекс МЕТАЛЕЦ и дел од с.Црнилиште, во времето од 09.30 до 15.30 часот. ЕВН

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе