ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Важно!Јавниот градски превоз со редуциран возен ред

569

Поради новонастанатата ситуација со корона вирусот, од утре, среда, 18-ти март, покрај останатите претходно изречени мерки, (укинување на бесплатниот превоз за ученици и возрасни лица (жени со 62 год, мажи со 64 год), се воведува и редуциран возен ред и нформираат од Jавниот градски превоз ,при ЈП за ПУП Прилеп во координација со Општина Прилеп.

Автобусите на сите три линии ќе сообраќаат од 06:30 до 09:00 и од 14:00 до 17:00, освен во недела, освен во недела ,кога возниот ред останува непроменет.

Укинувањето на бесплатниот превоз на посочената категорија корисници и редуцираниот возен ред, се согласно актуелната состојба со коронавирусот и препораките од надлежните институции за превенција и заштита од вирусот.

Одлуката е времена и ќе важи се’ до наредните препораки.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: