ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Искршени дрвја и украдени зимзелени растенија

590

Кога граѓаните се борат со превенирирањето со Ковид -19 , кога се бориме за здравје , како ли само им текуваат вакви работи?!

Во време на криза, несовесни граѓани кризираат низ градов. Утринава, дупки осамнаа на местата каде минатата година беа засадени зимзелени украсни растенија во населбата Точила.

По Дабнички канал пак, состојбата е очајна. Искршени се дрвајата кои минатата недела комуналците ги засадија со цел да се формира зелен појас околку критичниот Дабнички канал.

Иако,разочарани од постапките на граѓаните, комуналците  велат дека и понатаму ќе се борат против оваа појава, и на места на искршените и откорнатите дрвја и украсни растенија, ќе засадат нови.

Сепак, останува прашањето дали и во време на пандемија, дали и во вакво време невреме кое се заканува на целиот свет, толку сме храбри и некултурни за да уништуваме општи добра, кои пред се користат за здравјето на луѓето, го подобруваат амбинеталниот воздух и служат за чиста животна средина за која се залагаме сите.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе