ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вечерва, извонредно музичко доживување – концерт „Амбасада на мајсторство“

450

Во фоајето на ЦК„Марко Цепенков“ вечерва од 19.00 часот ќе се одржи камерен концерт насловен како „Амбасада на мајсторство“ на кој ќе настапат Владислав Фјодоров на пијано, Алексеј Иванов на труба и Дмитриј Крилов на тромбон. Уметнички раководител на Санктпетербуршкиот „Дом на музиката” – Народен уметник на Русија, професор Сергеј Ролдугин.
Влезот е слободен.
Младите музичари, лауреати на меѓународни натпревари се дел од програмите на Санкпетербуршкиот Дом на музиката, а во Македонија доаѓаат во организација на Агенцијата Россотрудничество и Амбасадата на Руската федерација во земјата.
Концертот „Амабасада на мајсторство“ трета година се реализира во ЦК„Марко Цепенков“. Ќе бидат изведени дела од од Бах, Кетинг, Нестеров, Бетовен, Енеску, Скрјабин, Римски Корсаков и други светски автори.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе