ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Велигденска донација за гинеколошкото одделение во прилепската болница

930

Хуманитарните луѓе, компании продолжуваат со донации за медицинскиот персонал во Општата болница „Борка Талески“ Прилеп. Заштитната опрема во ова време на пандемија е неопходна за непречена работа во сите одделенија во здравствените установи, особено таму каде на свет се носат нови животи.
Денеска, семејството Момироски, Зоран и Невена, со помош на графичкиот инженер Зоран Дамчески, и Конфекцијата Мартекс подарија маски, визири и ракавици за сите медицински сестри во гинеколошкото одделение, инаку, колеги на Невена Момироска.

„Секој човечки живот е важен, а здравјето и заштитата на здравствените работници кои се изложени на опасност од Ковид 19 е институционален приоритет“, вели новинарот Зоран Момироски.
Здравствените работници од гинеколошкото одделение упатија голема благодарност за донацијата.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: