ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Весело и разиграно и на шестата вечер од училишните смотри – се претстави ООУ „Блаже Конески“ (ГАЛЕРИЈА)

542

„Љубов даруваме, знаење и доверба стекнуваме и мир за сите посакуваме“ – беше мотото со кое се претставија учениците од ООУ „Блаже Конески“ на шестата вечер од Училишните смотри. Со голема леснотија и радост, зашто вредно работеле на своите презентации, учениците се претставија пред бројната публика во големата сала на ЦК „Марко Цепенков“. Воннаставните активности и на оваа приредба дојдоа до израз, зашто најдобро се учи и твори преку музика, танц и игра, а тоа го покажаа самите учесници.
Учество зедоа над 300 ученици од сите возрасти од прво до деветто одделение кои изведоа драмски, танцови сценски, во вкупно 16 точки распределени во 4 блока. Интересно, разновидно, разиграно беше на завршната приредба од ООУ „Блаже Конески“, а во продолжение проследете ја галеријата за сите точки.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе