ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Видео (изјава) – Бисерко Тркља (сопственик) тврди „The Gallery House Pub“ гореше поради рекет

821

Угостителскиот објект „The Gallery House Pub“ од Прилеп, Бисерко Тркља, кој изгоре на 31 декември денеска на прес конференција обвини дека пожарот во објектот бил подметнат поради рекет и изнуда на пари. Тој го повика обинителството и судот да бидат поажурни и да го осудат лицето кое го подмета пожарот, со цел вакви работи никогаш повеќе да не се случат.

Потпалувачот бил регистриран на безбедносните камери од локалот. Штетите на изгорениот објект првично се проценуваат дека изнесува околу 200.000 евра.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе