ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Видео)Фудбалски Прилеп славеш за пласман на Европско

795

Македонија денеска обезбеди пласман на Европското првенство во 2021 година и ги израдува сите Македонци. Сонот стана реалност, а Прилеп не остана воздржан на историската победа на сениорската машка фудбалска репрезентација!

Како Прилеп ја прослави победата на Македонската фудбалска репрезентација? Прилепчани со автомобили и знамиња, излегоа низ улиците и го прославуваат историскиот дебитантски пласман на Македонија на Европското првенство.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе